Category: Genel

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

gul_muhammed[1]

Peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan MEVLİD KANDİLİNİZİ tebrik eder; Size, ailenize, tüm Türk ve İslam alemine barış, huzur, bereket, rahmet getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılar sunarız.          

    ÇUKUROVALILAR DERNEĞİ

            YÖNETİM KURULU

Çukurova’nın en büyük ozanlarından “Âşık Dertli Kâzım”  yaşamını yitirdi

Çukurova’nın Yumurtalık Gölovası köyünde yaşamını sürdüren Âşık Dertli Kâzım hayatını kaybetti Türk edebiyatına ölümsüz eserler bırakan Halk Ozanı Âşık Dertli Kâzım, 9 Kasım 2018 günü Cuma namazına müteakip Gölovası köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Devamını oku →

Bugün On Kasım; Atamız’ı şükran, gurur ve özlemle anıyoruz…

Finlandiya, nasıl oldu da eğitim konusunda tüm dünyaya örnek oldu?

1920’li yıllarda Finlandiya halkı asfaltla yeni tanıştı. BBC’ye göre Latin Amerika ülkesi Brezilya’daki halk asfalt ile 10 yıl önce tanışmıştı bile. Finlandiya’daki ilk asfalttan yapılmış otoban ise 1963’te açıldı. Günümüzde Brezilya, eğitim koşulları açısından en adaletsiz ülkelerden birisi. Asfalt ile yaklaşık 60 yıl önce tanışan Finlandiya ise eğitim konusunda en saygın ülke konumunda.

Devamını oku →

Hocaları Hocası Necdet Özkaya, Vefatının Sene-i Devriyesinde Kabri Başında Anıldı

Devamını oku →

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

CumhuriyetCumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü vesilesiyle, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Yönetim Kurulu

Merhume Aniş Ayşe ÇETİN için Sene-i devresiyesinde Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır

Merhume Aniş Ayşe Çetin’in vefatının Sene-i devriyesinde Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır

Hacı Anne! Aniş Ayşe Çetin 20.10.2017 tarihinde Hak’kın rahmetine, Rahmet-i Rahman’a kavuşmuştu. Çukurovalılar Derneği Onursal Başkanı, DSİ Daire Başkan Yardımcısı Ali Alper Çetin’ in AnnesiBereket, bolluk hayırseverlik örneği, cömertlik abidesi Aniş Ayşe Çetin. Fakir-fukara, garip-guraba’nın Hacı Annesi, merhum Hacı Aniş Ayşe Çetin’in vefatının Sene-i devriyesinde, Ceyhan-Tatarlı Köyündeki evinde, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Öğle namazını müteakip ruhuna yemekli Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır. Allah (c.c) kabul eylesin, kabri nur, Mekânı Cennet Olsun…     

Rabbimiz! Okutacağınız Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifi-i, dergâh-ı izzetinde kabul eylesin Âmin. Hacı Aniş Ayşe Çetin ailesine Allah sabr-ı cemil ihsan eylesin. Tüm geçmişlerimiz için El Fatiha.

Tüm sevenleri davetlidir. Duyurulur…

Devamını oku →

Adana Soya Üretiminde Türkiye Birincisi

Devamını oku →

Türk Boyları, 24 Oğuz Boyu, 24 Oğuz Boyu Şeması, 24 Oğuz Boyu Bayrakları

24 Oğuz Boyunun Bayrakları

Devamını oku →

ATATÜRK’ÜN OTUZ ÖZELLİĞİ (ATATÜRK’ÜN 30 ÖZELLİĞİ)

Devamını oku →