Category: 2009 Yılı Faaliyetleri

Çukurova Lobisi Dergisinin 2. Altın Turaç Ödülleri sahiplerini buldu

   İŞTE ÇUKUROVA’NIN DEVLERİ. BUNLAR  TÜRKİYE’NİN DE EN İYİLERİ…

       Çukurova Lobisi dergisinin, üç ay süre ile devam eden Çukurova Lobisi Dergisi 2009 Yılının En İyileri Anketi oylama sonucu nihayet belli oldu.    

       İnsanımızı teşvik etmek amacıyla Ödül Seçici Kurulu anket oylamasını değerlendirdi. Değerlendirme 25 kategoride yapıldı. 4 kategori değerlendirme dışı bırakıldı.

        30.04 2010 tarihinde Ankara İçkale Otelde gerçekleşen 2. Altın Turaç Ödül Töreni Genel Başkan Ali Alper Çetin’in açış konuşmasıyla başladı.

         Saygıdeğer Çukurovalılar;

       Ankara’da Bulunan Çukurovalılar Derneğinin aylık, bölgesel, süreli yayım organı olan Çukurova Lobisi dergisi tarafından düzenlenen “Çukurova 2009 Yılı 2. Altın Turaç Ödül Töreni” ne hoş geldiniz, şeref verdiniz.

 • Bu gece burada sizlerle bir arada bulunmaktan gurur duyuyoruz. Ne mutlu bizlere Ankara’da Başkentimizde Çukurova’yı yaşıyor ve yaşatabiliyoruz.
 • Çukurova deyince akla Adana gelir, Mersin gelir, Osmaniye gelir, Hatay gelir.

Kıymetli Hemşehrilerim;

 • Turaç nedir? Nedir Turaç?

Turaç; Çukurova Bölgesinde yaşayan bir kuştur. Keklik cinsinden olup eti yenir bir av kuşudur.

Ancak bu, öyle bir kuştur ki, adına türkü yakılmış, şiir yazılmıştır.

Bakma turaç  bakma bana el gibi
Sen bu Çukurova’nın öz kuşu değil misin
Ben bu Çukurova’nın öz oğlu değil miyim
Bakma turaç, bakma bana el gibi.

 • Biz de Turaç adını  ödül törenimiz de yâd etmeyi düşündük.
 • Evet bu yıl sizlerin katılımı ile 2.defa gerçekleştirdiğimiz ödül törenimizde 2ı kategoride ödül verilecektir.
 • Bir Yaşam Boyu Onur Ödülü, bir adet de Onur Ödülü olmak toplam 23 adet ödül sahiplerini bulacaktır.
 • Ödül alacak olan hemşehrilerimizin belirlenmesi anket yöntemi ile Çukurova Lobisi dergisine gelen oylarla tespit edilmiştir.
 • Örneğin; 2009 yılının en başarılı valisi tespit edilirken, Çukurovanın bağrından yetişmiş olup halen valilik yapan hemşehrilerimizin isimleri belirlenmiş ve ençok oy alan hem şehrimiz ödüle layık görülmüştür.

Saygıdeğer hemşehrilerim;

 • Bildiğiniz gibi dernek bir sivil toplum kuruluşudur.
 • Sivil Toplum Kuruluşlarında yer almak, gönüllülük esasına dayanır. Bireysel menfaatlerini aşmış kişiler bu gönül kuruluşlar da görev alırlar.
 • Ancak; her ne kadar gönüllülük esası olsa da yaşatabilmek için maddi güç gereklidir.
 • Bu çerçevede siz değerli hemşehrilerimize derneğimizin yegâne maddi gücünün üye aidatları olduğunu belirtmek isterim.
 • Derneğimiz;  Konferans, söyleşi, seminer, mercimek köfte -şalgam günü, şiir akşamları, kısır partisi,kurtuluş gecesi gibi, Remzi Oğuz Arık konferansı gibi güzel etkinliklere  imza atmıştır. Fevkalede güzel faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca;
 • Çukurovalı olupta Ankara’da öğrenim gören yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir. Sosyal ve maddi destek sağlanmaktadır.
 • Derneğimiz artık güçlü bir kimlik kazanmıştır. Gerek Çukurova Bölgemizde, gerekse Ankara’da her geçen gün daha etkin konuma gelmektedir.
 • Bu Ödül Töreni, Çukurova Bölgesi (Adana-Mersin-Hatay-Osmaniye) nin En İyileridir. Burada Türkiye’nin en iyileri, devlerimiz yarışıyor. Bu kapsamda;
 • Sözlerime son verirken Çukurova’ya ve Çukurova’lıya hizmeti esas alan Derneğimize katkılarınızı bekler, Ödül sahibi olan Çukurovanın değil, aslında Türkiyenin devleri… Türkiye’nin en iyilerini tebrik eder, hepinize saygılar sunarım.   

          Çukurova Lobisi Dergisi İmtiyaz Sahibi Ali Alper Çetin’in açılış konuşmasından sonra derneğe destek ve emeği geçenlere Çukurovalılar Derneğinin teşekkür plaketleri verildi.

 • Derneğimizden Teşekkür Plaketi Alan Hemşehrilerimiz
 • Cumhuriyet Gazetesi Alican Uludağ, Adana24haber Ercümend Sinan Yavuz, Ceyhan Mavi Haber Gazetesi İzzet Aydemir, Dr. Selim Sarıibrahimoğlu,Türkan Cerrahoğlu,Çukurova Lobisi İstanbul Temsilcisi Hakan Er, Dörtyol Temsilcisi Azmi Çelebi,Yumurtalık Temsilcisi Halim Öztoprak, Karaisalı Temsilcisi Nevzat Özgün.

RESİMLER İÇİN LİNK’E TIKLAYINIZ …

Devamını oku →

Çukurova Lobisi Dergimizin 12-13. Sayısı (Kasım-Aralık 2009) Çıktı

Kasım-Aralık 2009 Sayı: 12-13

Kasım-Aralık 2009 Sayı: 12-13

Bölgemiz ve sizin sesiniz olan, Derneğimizin, aylık, süreli yayımı olan “Çukurova Lobisi” dergimizin, “Karaisalı Özel Sayısı”  Sayı: 12-13 (Kasım-Aralık 2009) çıkmıştır. 

Temsilciliklerimiz ve Ankara Merkezine dağıtım başlamıştır. Sevgi ve saygı ile duyururuz.

                                               

          Ali Alper ÇETİN 

     Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

             Yönetim Kurulu a.

          Çukurovalılar Derneği 

             Genel Başkanı

 

    

Not: Dergimiz Dernek Merkezinden de temin edilebilir.

 

Çukurova Lobisi Dergimizin 10-11. Sayısı (Eylül-Ekim 2009) Çıktı

Eylül-Ekim 2009 Sayı: 10-11

Eylül-Ekim 2009 Sayı: 10-11

Bölgemiz ve sizin sesiniz, Derneğimizin aylık süreli yayımı olan “Çukurova Lobisi” dergisinin 10-11. sayısı ( Eylül-Ekim 2009) çıkmıştır.

İstanbul ve Bölge Temsilciliklerimize dağıtımı  yapılmış olup, Ankara Merkez’de ise dağıtımı devam etmektedir. Sevgi ve saygı ile duyurulur.

 Ali Alper ÇETİN

Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

Yönetim Kurulu a.

Çukurovalılar Derneği

Genel Başkanı

 

Not: Dergimiz, Dernek Merkezimizden temin edilebilir.

 

Geleneksel 3. İftar Yemeği ( 14.09.2009 Mola Hotel) Gerçekleştirildi.

    Çukurovalılar Derneği ve Çukurova Lobisi Dergimiz, Ramazan ayının bereketini, huzurunu, sevincini, mutluluğunu paylaşmak, birlik-beraberliğini perçinlemek gayesiyle düzenlemiş olduğu Geleneksel 3.İftar Yemeği Programı 14.09.2009 tarihinde Ankara Mola Hotel’de çok seçkin konukların  katılımı ile  gerçekleştirilmiştir.

      Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin verildiği iftar programı ile yemek sonrası Genel Başkan Ali Alper Çetin’in bir yıl için de gerçekleştirdikleri etkinlik ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Demokratik açılım konusu, Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu hakkında ki  görüşlerini belirtmiştir.

      Anılan programa Mersin Milletvekili Prof. Dr.  Akif Akkuş, Hatay  eski Valisi ve Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, Sinop eski Valisi Zeki Şanal, Sakarya eski Valisi Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Soylu, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Cezmi Eraslan, Prof. Dr. Selma Yel, Prof. Dr. Mustafa Yel, Prof. Dr. Turan Güven, Prof. Dr. Bilal Toklu, Prof. Dr. H. Mehmet Şahin, Doç. Dr. Şeref İba, MEB Müsteşar eski Yardımcısı Necdet Özkaya, Bayındırlık Bakanlığı Basın Müşaviri Araştırmacı Yazar Fatih Bayhan, Gazeteci Cengiz Özer, Sanatçı-Araştırmacı Yazar Dr. Halil Atılgan, Yör-Türk Vakfı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Altuğ Yörükoğlu, Kadirliler Vakfı Başkanı Ahmet Biçer, Yenimahalle Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Abdulkadir Sarı,  AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Alaaddin Varol, Osmaniye İl ve  İlçeleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Faruk Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Nuri İpek, Fettahoğulları-AKDD Genel Başkanı Hakan Fettahoğlu, Hatay-Bir Başkanı Necati Sarıbay, Mersin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nihat Kaçar, Av. Süleyman Keleş, Wushu Federasyonu Genel Sekreteri Orhan Zinciroğlu,  Andırın’lılar Derneği Yöneticilerinden Cahit Gökşen ve Şerife Çitoğlu, ünlü Avukatlar Yunus Emre Şerbetçi ile Adnan Paksoy katılmışlardır.

      Diğer taraftan Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Sözen,  Sağlık Bakanlığı Başmüfettişleri Ruhi Özütok ve Fevzi Tıraş, Başbakanlık Bilgi İşlem eski Daire Başkanı Adnan Mete, Op. Dr. Binbaşı Ömer Kaplan, Emniyet Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri İrfan Özcan, TRT eski Başkan Yardımcısı Nizam Bilen, Müfettiş Ahmet Canlı, TPAO Müfettişlerinden Uğur Şen, SGK Ankara İl Müdür Yardımcısı Ahmet Bozkurt, Ceyhan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı İrfan Buhur, birbirinde güzide üye ve hemşehrilerimiz katılmışlardır. Biraraya gelmenin özlem ve hasreti ile gece geç saatlere kadar devam eden çay sohbeti ile kapanmıştır.

                                                                                                                             YÖNETİM KURULU      

  Resimler için tıklayınız.
   Genel Başkan Ali Alper Çetin'in açılış konuşması için tıklayınız.

Çukurova Lobisi Dergimizin 9.Sayısı (Ağustos-2009) Çıktı

Ağustos 2009 Sayı: 9

Ağustos 2009 Sayı: 9

Bölgemiz ve sizin sesiniz, Derneğimizin aylık, süreli yayımı olan “Çukurova Lobisi” dergisinin 9. sayısı (Ağustos-2009) çıktı.

Bölge temsilciliklerimize ve Merkez Ankara dağıtımları başlamıştır. Sevgi ve saygılarımızla duyurulur.

 

Ali Alper ÇETİN

Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

Çukurovalılar Derneği 

Genel Başkanı

 

* Dergimiz Dernek Merkezimizden temin edilebilir. 

                                                                                                                                                                   

Çukurova Lobisi Dergimizin 7-8. Sayısı(Haziran-Temmuz 2009) Çıktı

Haziran-Temmuz 2009

Haziran-Temmuz 2009

Çukurovalılar Derneğinin aylık, Bölgesel süreli yayımı olan, Bölgemiz ve sizin sesiniz Çukurova Lobisi Dergimizin 7-8. Sayısı (Haziran-Temmuz 2009) çıkmıştır. Bölge Temsilcilikleri dağıtımı yapılmış, Ankara Merkez’de dağıtımı devam etmektedir. Sevgi ve saygı ile duyurulur.

 

Ali Alper ÇETİN

Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

Çukurovalılar Derneği

Genel Başkanı  

   

 

Not: Dergimiz Dernek Merkezimizden temin edilebilir.

 

Çukurova Lobisi dergimizin Haziran-Temmuz/2009 sayısı birleştirildi

Derneğimizin aylık, bölgesel süreli ÇUKUROVA LOBİSİ dergimiz başarılı bir şekilde ve büyük ilgi toplayarak yayımına devam etmektedir.Yaz tatili mevsiminin başlaması tasarım işini geciktirmiş olması nedeniyle  Haziran-Temmuz/2009 sayısı birleştirilmiştir. Baskı aşamasında olan, Yaylalarımız ve Hatay’ın Anavatana katılış yıldönümü olması nedeniyle Hatay’ın kurtuluşunu konu alan bu sayımız “Hatay Özel Sayısı” olarak  basılmaktadır. Ankara Merkez ve Bölge temsilcilerimize  dergi dağıtımına  ise 14 Temmuz 2009 günü başlanacaktır.

Aylık olarak devam eden Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’lilerin, sizin  sesiniz olan Çukurova Lobisi dergimize reklam ve abone konusunda yardımlarınızı rica eder, sevgi ve saygılarımızı iletiriz. 

Ali Alper ÇETİN

Yönetim Kurulu a.

                                                                 Genel Başkan

                                                                                                     

“Çukurova Lobisi” Dergimizin 6.Sayısı (Mayıs-2009) Çıktı

Mayıs 2009 Sayı: 6

Mayıs 2009 Sayı: 6

Bölgemiz ve sizin sesiniz olan , Derneğimizin aylık, süreli yayımı “Çukurova Lobisi” dergimizin Ödül Özel Sayısı olan 6. Sayısı (Mayıs 2009) çıkmıştır.

Sevgi ve saygılarımızla duyurulur.

 

Ali Alper ÇETİN

Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

Çukurovalılar Derneği

Genel Başkanı

 

NOT: Dergimiz; Üyelerimiz hariç, 6 TL bağış karşılığı Dernek Merkezimizden temin edilebilir. Yıllık Abone posta dahil  60 TL’lik bağış karşılığıdır.

 

Çukurova Lobisi Ödül Töreni-Etap Altınel Otel

01

Çukurovalılar Derneği’nin aylık, bölgesel süreli yayımı olan “ÇUKUROVA LOBİSİ” dergimizin, 9 Mayıs 2009 günü Ankara-Etap Altınel Otelde gerçekleştirdiği, Çukurova Bölgesinde yetişmiş “2008 YILININ EN BAŞARILI’LARI ÖDÜL TÖRENİ” programında Ülkemizin kendi alanında ki devlerini buluşturdu. Çukurova Lobisi dergisi ile 24 kategoride elektronik ortamda 4 ay süren anket oylaması sonucu değerlendirilerek Seçici Kurul tarafından tespit edilen En iyiler için 21 kategoride alan ödülü, 6 kurum ve şahsiyete Onur Ödülü layık görülmüştür.

Ödül Töreni sunumunu Muhuttin YILDIRIM’ın yaptığı, THM ve TS Müziğinin sevilen sesi Yıldız SAN’ın ezgi ve şarkılarıyla çoşulan Törenin, Açılış konuşmasını Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı Ali Alper ÇETİN yaptı. Çok seçkin konukların katıldığı gece de; En Başarılı Politikacı ödülünü Mersin Milletvekili-MHP Grup Başkan Vekili Mehmet ŞANDIR, En Başarılı Bilim Adamı Ödülünü Prof. Dr. Yusuf HALAÇOĞLU, En Başarılı Hukukçu ödülünü Hukuk Doktoru Y.Selim SARIİBRAHİMOĞLU, En Çok Okunanlar Listesinden Fatih BAYHAN En Başarılı Yazar, TRT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Zeynel KOÇ En Başarılı Bürokrat, M. Lütfi BİLGİN En Başarılı Vali, Kemal ÖZÖNER En Başarılı İş Adamı, Türkan CERRAHOĞLU En Başarılı İş Kadını, En Başarılı İhracatçı ÖZMAYA A.Ş, Murat Eğitim Kurumları Yön. Kur. Başkanı Murat BASKI En Başarılı Eğitimci ödülüne, Prof.Dr. Emin ERSOY ise En Başarılı Tıp Bilimcisi ödülüne sahip oldu.

Yılın En Başarılı Sendikacısı Ödülünü Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan AĞAR, En Başarılı Spor Adamı Samet AYBABA, En Başarılı Sporcu Nurhayat HİÇYAKMAZER, En Başarılı Gazeteci Cengiz ÖZER, En Başarılı Şair Sevil MISIRLIOĞLU, En Başarılı Sanatçı Hasan SAĞINDIK, En Başarılı Çiftçi Ödülünü Adana Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Nur ÖZKAN, En Başarılı STK Akdeniz Türkmenler Federasyonu, En Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencisi Ödülünü ODTÜ-Uluslararası İlişkiler Ömer ÇETİN sahip olmuşlardır.

ONUR ÖDÜLLERİNE ise; Adana Milletvekili-TBMM Divan Katibi Fatoş GÜRKAN, Saygı ÖZTÜRK-Hürriyet Gazetesi, Ersin RAMOĞLU-Sabah Gazetesi, Alican ULUDAĞ- Cumhuriyet Gazetesi, E.Büyükelçi Umut ARIK, Fatoş Abla Kolejleri Kurucusu Fatoş ÖZYURT layık görülmüştür. En Başarılı Bürokrat Ödülü Dr. Zeynel Koç’un yerine Daire Başkanı Yrd. Bülent ATLI’ya verildi.

Basın, görsel medyanın ustaları Hürriyet Gazetesinden Araştırmacı-Yazar Saygı ÖZTÜRK, Sabah Gazetesi Haber Merkezi Müdürü Cengiz TAĞTEKİN, Ünlü Bilim Adamı Prof.Dr. Yusuf HALAÇOĞLU, Ençok okunanlar listesinden Yazar Fatih Bayhan, Avrupa ve Amerika’da birçok ülkede Devlet Nişanı almış, yüz akımız Uluslararası Hukuk Doktoru Y.Selim SARIİBRAHİMOĞLU gibi devlerin buluştuğu ödül töreninde, E. Müsteşar Eski Yardımcısı Necdet Özkaya, Hatay ve Sinop Eski Valisi Zeki Şanal, Hazine Müsteşarlığı Teşvik Uzmanı Mehmet Özcan, Bayer Ankara Bölge Müdürü İsmail Serin, Kırşehir Vali Muavini Mustafa Özsoy, Prof. Dr. H. Mehmet Şahin, Doç. Dr. Kemal Çelik, Dr. Mustafa Topal, Büyük Anadolu Birliği Başkanı Yusuf Çelik, EGEM Platformu Başkanı Ender Vardar, Genel Müdür Yardımcısı Ali Can, Renkli Sima Fatoş Abla Kolejleri Fatoş Özyurt konuklarımız arasındaydı. THM ve TS Müziğinin sevilen sesi Yıldız SAN konseri ve muhteşem bir gece ile konuklar eğlenmişlerdir.

61

02

En Başarılı Politikacı ödülü Mersin Milletvekili Grup Başkan Vekili Mehmet ŞANDIR’a verildi

03

En Başarılı Bürokrat Ödülü Dr. Zeynel Koç’un yerine Daire Başkanı Yrd. Bülent ATLI’ya verildi

04

En Başarılı Bilim Adamı Ödülü Prof. Dr. Yusuf HALAÇOĞLU’na verildi

05

En Başarılı Hukukçu ödülü Hukuk Doktoru Y.Selim SARIİBRAHİMOĞLU’na verildi

06

En Başarılı Eğitimci ödülü Murat Eğitim Kurumları Yön. Kur. Başkanı Murat BASKI’ya verildi

07

08

En Başarılı Yazar Ödülü En Çok Okunanlar Listesinden Fatih BAYHAN’a verildi

fatos-abla-odul-alirken

Fatoş Abla Kolejleri Kurucusu Fatoş ÖZYURT’a Onur Ödülü verildi

10

 

09

11

 

13

en-basarili-yuksek-ogrenim-ogrencisi-omer-cetin-odulunu-genel-sekreter-soner-aladagdan-alirken

14

onur-odulu-sahibi-ebuyukelci-umut-arika-genel-baskan-yardimcisi-orhan-zincirlioglu-odulunu-verirken

onur-odulu-sahibi-cumhuriyet-gazetesi-alican-uludag-odulunu-egem-platform-baskani-ender-vardardan-alirken

15

16

19

25

26

27

28

29

030

p5090036

30

32

35

62

odul-ek-r

36

37

53

38

39

40

54

41

42

43

44

45

46

47

48

49

51

63

074

57

59

cengiz-ozer-fatih-bayhan

cukurova-lobisi-imtiyaz-sahibi-ali-alper-cetin-ve-esi-nurcanen-basarili-is-kadini-turkan-cerrahoglu-ile

denetim-kurulu-baskanimiz-mehmet-gunaldi-ve-esi

ebuyukelci-umut-arik-ve-esi

p5090208

p5090097

genclerimiz

mersin-milletvekilleri-mehmet-sandir-behic-celik-ve-kirsehir-vali-yard-mustafa-ozsoy

ogrenci-genclerimiz

omer-cetin-bekir-yildirim

p5090094

İlk Altın Turaç – “Çukurova Lobisi” Ödül Töreni’nde Devler Buluştu…Muhteşem Gece…

        Çukurovalılar Derneği’nin aylık, bölgesel süreli yayımı olan “ÇUKUROVA LOBİSİ” dergimizin, 9 Mayıs 2009 günü Ankara-Etap Altınel Otelde gerçekleştirdiği, Çukurova Bölgesinde yetişmiş “2008 YILININ EN BAŞARILI’LARI ALTIN TURAÇ ÖDÜL TÖRENİ” programında Ülkemizin kendi alanında ki devlerini buluşturdu. Çukurova Lobisi dergisi ile 24 kategoride elektronik ortamda 4 ay süren anket oylaması sonucu değerlendirilerek Seçici Kurul tarafından tespit edilen En iyiler için 21 kategoride alan ödülü, 6 kurum ve şahsiyete Onur ödülü layık görülmüştür. Devamını oku →